Hogyan kelts vonzalmat és hódítsd meg álmaid nőjét? Érdekel, hogy nekem (a béka segge alól) és sok más férfinak hogy sikerült? Ha igen, akkor nézd meg ezt az ebookomat mindenképpen!
Ismerjük személyiségünket, akivel életfogytig együtt élünk?
A személyiség fogalmával kapcsolatos kutatások első körben a pszichológusok feladata. Azonban a személyiség velünk, köztük, bennünk él, tehát nem is csoda, ha azok, akikben van némi önreflexióra való hajlam, előszeretettel foglalkoznak saját és mások személyiségével, és annak alakulásával, alakíthatóságával.
A személyiség fogalmának meghatározása
Manapság már minden életmód és női magazin foglalkozik ezzel a naiv-pszichológiával, ami éppen azt a veszélyt hordozza, hogy hozzáértés nélkül súlyos bélyeget nyom egyik vagy másik ember homlokára, mert tévesen ítéli meg a jelenségeket.
Mindenesetre, amit a személyiség fogalmáról és modelljeiről tudunk, az a freudi pszichoanalitikus modelljéig megy vissza: vagy továbbgondolja, vagy cáfolni igyekszik. A klasszikus pszichodinamikus modell szerint a személyiségnek van egy örömelv által vezérelt része, az ösztönén, ami az öröklött, tudattalanban lévő lelki tartomány. Az énnek ez az a része, amelyik szükségleteinek azonnali kielégítésére törekszik.
Ösztönszemélyiség?
Nézzük meg a kisbabákat: ha aludni akar, alszik, ha enni akar eszik. Felnőtteknél ez már nem így működik: ha pénzre vágyunk, nem raboljuk ki a bankot, ha megtetszik a buszon a szemben ülő nő, a legtöbbünk nem megy oda hozzá. Mindezt azért nem csináljuk, mert felnevelődésünk során a szülők megtanítottak bennünket bizonyos kulturális értékekre és erkölcsi normákra. Belénk építettek egy szabályozó zsilipet, ami általában tilt és önkontrollra buzdít.
És e két éntartománynak összekapcsolódásában jön létre az Én, vagyis az Ego, ami közvetít e kettő között és megpróbálja fenntartani az érzékeny egyensúlyt a mérleg két nyelve között. A személyiség fogalmának középpontjában, tehát az EGO áll.
Azon túl, hogy a személyiségnek ezen szféráit elfogadjuk, a pszichoanalitikusok, mint Freud vagy Jung megalkották a személyiség szerkezetét is, melynek klasszikus felosztása a tudatos, tudatelőttes/tudatalatti és a tudattalan lelki tartalmak világa. A személyiség motivációi és élményei az itt raktározódó tapasztalatokból, emléknyomokból és mintázatokból merítkeznek, amelyekről az egyén vagy tud, vagy nem.
Tudat alatt kódolt félelmek a személyiségben
Mondják, hogy a félelmek, a görcsök egy negatív kondicionálás eredményeként alakulnak ki. Azért nem lépünk számunkra igény szintjén fellépő kérdésekben (pl. egy vonzó nő megszólítása esetén), mert a tudatalattiban aktiválódnak a korábbi visszautasítással, kudarccal, szégyennel és kínos helyzetekkel terhes emléktár, s mivel kimondatlanul érezzük, hogy ez nekünk nem jó, inkább elkerüljük, ahelyett, hogy szembenéznénk ezekkel a félelmekkel. Ez kihat a viselkedésre, az önbizalomra és azokra a kézzelfogható sikerekre is, amiket ezek után könyvelhetünk el.
Azonban a változás és a személyiségfejlődés ott kezdődik, amikor ezeket a félelmeket és negatív érzéssel telt tartalmakat nem ellökjük magunktól vagy kikerüljünk, hanem magunkhoz húzzuk, erősen megszorítjuk és a barátunkká tesszük. Így lehet változtatni és feloldani a személyiség tudattalan tartalmaiban megrekedt akadályokat. Minden a gondolkodáson múlik.