Hogyan kelts vonzalmat és hódítsd meg álmaid nőjét? Érdekel, hogy nekem (a béka segge alól) és sok más férfinak hogy sikerült? Ha igen, akkor nézd meg ezt az ebookomat mindenképpen!
Személyiség önjellemzése minőségi és mennyiségi szempontok alapján: a fejlődés ösvénye
Vajon tudnád saját személyiségedet jellemezni? Van annyi tudatosság benned, hogy egy monológban felvázold magad és szavakkal megteremtsd tökéletes másodat? Vajon a személyiség jellemezhető pusztán szavakkal? És egyébként is, mennyire hiteles, ha saját személyiségedet magad jellemzed, amikor ismerkedsz és mesélsz magadról. Ha nem mesélsz, akkor honnan fogja megtudni a nő, hogy kivel tölti az idejét? Az Intenzív Gyakorlati Tréning után többé már nem lesz gondod ezekkel a kérdésekkel sem!
Ember és társadalom: személyiség és viszonyok
Mivel az ember társas lény, szüksége van arra, hogy másokkal együtt élve, különböző interakciókba, kapcsolatokba bonyolódva vigye a mindennapjait. Egy-egy helyzet megoldása azonban megannyi kimenetellel zárulhat pontosan attól függően, hogy kinek milyen a személyisége.
Van, aki szelíd nyugodtsággal várja ki a kígyózó sort a postán, más idegesen tekintget jobbra és balra, a harmadik pedig stand up-ot nyom a körülötte állóknak, hogy ez a holtidőt is tartalmasan töltse ki – szociális szempontból legalábbis.
A személyiség jellemzése bonyolultabb művelet annál, mint hisszük. Tartalmazza a velünk született képességeket, a kifejlesztett készségeket, benn van a születéskor örökölt temperamentum, a nevelkedés során elsajátított értékrend, viselkedésnorma. Személyiségünket alakítja a család, faragja az iskola, befolyásolja a tömegkommunikáció.
Személyiségjellemzés: a profil meghatározása
Érdekes azonban megnézni, hogy kinek milyen a személyiség jellemzése, ha több személytől várunk “diagnózist”. Saját magunkat hogyan jellemeznénk? És hogyan látnak bennünket vásárlás közben, vagy a kollégát, vagy a csapattársak a meccs előtt, netán az édesanyánk és a facebook ismerőseink. Minden embernek számtalan arca van, amit attól függően cserélget, hogy milyen kommunikációs helyzetbe kerül és főleg, kikkel.
A személyiség jellemzése megtörténhet különböző tesztek segítségével, ami mérhető, mennyiségi elemzést ad arról, hogy milyen személyiségvonásokkal rendelkezünk. De egy ilyen teszt elvégzésén túl fontos a minőségi elemzés, amivel főleg a személyiségprofilt lehet árnyaltan megrajzolni.
Minőségi elemzéshez információt például úgy lehet gyűjteni, hogy egy teszt elvégzése során milyen nem verbális, a teszten kívüli viselkedést tanúsít a személy. Matat-e idegesen, nevetgél-e, mindenhez megjegyzést fűz-e avagy folyamatos külső megerősítésre szorul, mert addig nem mert tovább lépni.
De a személyiség jellemzéséghez hozzátarozik az is, hogy mit cselekszik az egyéb. Milyen értékrendet képvisel, s ennek aktív vagy inkább passzív alanya. Hogyan viselkedik másokkal, milyen szokásai, avagy rigolyái vannak.
A személyiségjellemzés hosszú távú célja
Hogy miért fontos a személyiség jellemzése még akkor is, ha ezt nem pszichológusokkal akarjuk elvégeztetni, pusztán a magunk okulására? Ugyanis ahhoz, hogy a megfelelő párt találhassuk meg magunk számára fontos, hogy ismerjük magunkat pontosan azért, hogy tudjuk: kinek is akarunk társat találni.
Milyen hibákkal és milyen erényekkel rendelkezünk, s mindez mennyire fedi azt a valóságot, ami rajtunk kívül él a környezetünk fejében rólunk. Lehet, hogy a kapcsolatépítési sikertelenség pusztán abból fakad, hogy a környezethez nem jut el az az érték, ami benned van a homlokzatvédő páncélod mogorvasága miatt. Vagy lehet, hogy egy bohém, mókamester vagy, s ez csak egy álca: mélyen legbelül félénk és visszahúzódni vágyó fiú vagy.
A személyiség jellemzésének összetettsége indokolja, hogy feladjuk az első benyomásból fakadó előítéleteinket! Viszont ösztönöz arra, hogy még tudatosabban megdolgozzuk az első benyomás kiváltotta, számunkra kedvező hatást! Önmagunk számára is jó tréning gyakorlat, ha megpróbálunk egy teljes személyiségjellemzést adni magunknak magunkról. Az Intenzív Gyakorlati Tréningeken akkor már lépéselőnyben indulsz!
A tréning során olyan személyiségfejlesztéssel kapcsolatos elméleti és gyakorlati tudásra teszel szert, amit önállóan talán csak évek múlva tudnál megszerezni. Feltéve, ha addig nem adod fel. A tréningen kapott konstans személyiségjellemzés, amelyet a férfi és a női oktatók készítenek rólad, segít hogy magad is lásd, mik az erősségeid és mik a gyengéid, és ezeket miképp lehet beépíteni a fejlődési folyamatodba. A részletekről bővebben itt olvashatsz!